لاغری موضعی
لاغری موضعی

لاغری موضعی یکی از آرزوهای افراد است که امروزه با تکنولوژی روز دنیا به راحتی انجام می‌شود.

اینکه شما بخواهید چربی یک قسمت از بدن را از بین ببرید با روش‌های مختلفی امکان پذیر است که در این محتوا همه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

اگر می‌خواهید بدانید لاغری موضعی چگونه انجام می‌شود؟ چه مزایا و عوارضی دارد؟ هزینه آن چقدر است؟ و… با ما همراه باشید.

۰۲۱۲۲۱۴۱۵۱۳ ۰۲۱۲۲۱۴۴۱۴۳۰۹۰۱۴۰۱۴۴۴۰

لاغری موضعی چیست

این روش‌ها، درمانی برای چاقی موضعی است. یعنی قسمت‌هایی از بدن که دچار چاقی و چربی اضافی هستند مورد درمان قرار گیرند.

حالا چاقی موضعی چیست؟ این نوع چاقی با چاقی فردی که اضافه وزن کلی در همه جای بدن خود دارد فرق می‌کند. برای مثال برخی از افراد هستند که از قسمت میانی بدن یعنی لگن چاق هستند و در بقیه نواحی دارای تناسب اندام هستند. در این صورت درمان موضعی برای این فرد کارایی دارد.

انواع روش‌های لاغری موضعی

روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. برخی از آن‌ها با عمل جراحی و برخی دیگر بدون عمل انجام می‌شود. برخی از آن‌ها غیر تهاجمی یا کم تهاجمی و برخی دیگر تهاجمی هستند.

این روش‌ها توسط متخصصان حرفه‌ای و تجهیزات به روز دنیا در کلینیک یاس به عنوان بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در کرج و تهران صورت می‌گیرد.

لیپوساکشن

از نوع تهاجمی و تکنیکی که در آن چربی‌های بدن کشیده می‌شود. این روش زمانی استفاده می‌شود که کاری از دست رژیم غذایی و ورزش برنمی‌آید.

توسط یک جراح زیبایی روی قسمت‌های مختلف بدن مثل شکم، پهلو، کمر، باسن، پا و صورت انجام می‌شود.

در این عمل جراحی از یک لوله نازک به نام کانولا استفاده می‌شود که به یک وکیوم برای مکش چربی وصل شده است. این مورد در همه عمل‌های لیپوساکشن یکسان است اما در برخی موارد دیگر متفاوت هستند.

  • رایج‌ترین نوع عمل با بی حسی موضعی است. پزشک یک محلول استریل را در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند. این محلول حاوی بی حسی نیز است که باعث کاهش درد و خونریزی می‌شود.
  • عمل کویتیشن با استفاده از امواج صوتی که به از بین بردن سلول چربی کمک می‌کند. چربی به حالی در می‌آید که به راحتی از طریق مکش خارج شود.
  • از طریق لیزر و تولید انرژی و گرما چربی به مایع تبدیل می‌شود و توسط مکش از بدن خارج می‌شود.
  • در عمل پاورد لیپوساکشن برای لاغری موضعی از کانولایی استفاده می‌شود که خیلی سریع به جلو و عقب حرکت می‌کند و این ارتعاش باعث می‌شود پزشک چربی را راحتتر و با دقت بیشتری خارج کند.

لیپوماتیک

از نوع تهاجمی و دستگاهی است که به کانولا وصل شده و هوای فشرده دارد به صورت اتوماتیک نیز می‌چرخد. این دستگاه کار را راحت کرده است. بدون اینکه به بافت بدن و پوست آسیب برساند چربی را به مایع تبدیل می‌کند و از بدن خارج می‌شود.

استفاده از این دستگاه هم برای پزشکان و هم برای بیماران مناسب و راحت است. این عمل با درد بسیار کم یا بدون درد است. نتیجه بخشی خوبی دارد. بیمار سریع ریکاوری می‌شود.

کربوکسی تراپی

در این روش غیر تهاجمی پزشک دی اکسید کربن به چربی‌های مورد نظر تزریق می‌کند. با این کار چربی‌ها کم کم از بدن دفع می‌شوند. این کار به گردش خون بدن کمک می‌کند و روشی موثر و ایمن است.

کرایولیپولیز

روشی جدید که با یک خنک کننده چربی به از بین رفتن سلول‌های آن کمک می‌کند.

یک اپلیکاتور روی پوست قرار می‌گیرد تا با پنل خنک کننده تماس برقرار کند. این کار باعث فریز شدن چربی‌ها می‌شود و در نهایت گلبول‌های سفید هم آن‌ها از بدن دفع می‌کنند.

به این روش یخچال چربی نیز می‌گویند.

لاغری موضعی

LGP

در این روش از غلتک‌های مکانیکی استفاده می‌شود. بدن را ماساژ می‌دهند تا چربی‌ها را آزاد کنند. در واقع یک منبع انرژی در بدن به وجود می‌آید. کلاژن و الاستین در بدن تولید می‌کند. و باعث لاغری می‌شود.

لاغری موضعی

مزوتراپی

یکی دیگر از روش‌ها لاغری موضعی با مزوتراپی است. پزشک از طریق تزریق موادی به قسمت‌های مورد نظر باعث تجریک چربی‌ها و آب شدن آن‌ها می‌شود.

RF

یکی از از روش‌های کم تهاجم و بدون عمل آر اف است که از امواج رادیوفرکانسی کمک می‌گیرد. این دستگاه مشابه کویتیشن عمل می‌کند و با تولید حرارت و گرما باعث آب شدن چربی‌ها می‌شود. بدن را به تولید کلاژن تحریک می‌کند و مانع از شل شدن پوست می‌گردد.

لاغری موضعی

بهترین روش لاغری موضعی

بهترین روش با توجه به نوع چاقی فرد و برخی موارد دیگر انتخاب می‌شود. موردی که بسیار اهمیت دارد بیمار باید به صورت حضوری توسط پزشک معاینه شود. سوابق بیماری‌های او بررسی شود. آزمایشات لازم را انجام دهد تا در آینده دچار مشکل نشود. بسته به هزینه‌ای که شما برای این کار کنار گذاشتید روش‌هایی به شما پیشنهاد می‌شود.

هزینه لاغری موضعی

این کار صرفا با یک روش و دستگاه انجام نمی‌شود که بتوان تعرفه خاصی برای آن ارائه داد. پس از معاینات پزشک و مشخص شدن نوع عمل، هزینه به شما اعلام خواهد شد. هر چند مقدار چربی و نواحی مورد نظر نیز در اعلام قیمت موثر است.

جمع بندی

روش‌هایی که در کلینیک یاس به عنوان بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی در تهران و کرج انجام می‌شود همگی از سازمان غذا و دارو امریکا FDA دارای تاییدیه هستند.

۰۲۱۲۲۱۴۱۵۱۳ ۰۲۱۲۲۱۴۴۱۴۳۰۹۰۱۴۰۱۴۴۴۰

نویسنده

siteadmin

ارسال دیدگاه